Hozzáadott 1 year ago

Kockázatkezelési Módszertani Szakértő

Munkavégzés helyeBUDAPEST, Budapest, Hungary PP Adecco

Foglalkoztatás jellegeSpecialist

Dátum2022-05-26

KategóriaBanking and Insurance

Az Adecco a világ egyik vezető személyzeti szolgáltatója megbízója számára keres új kollégát az alábbi pozícióba:
KOCKÁZATKEZELÉSI MÓDSZERTANI SZAKÉRTŐ

A leendő kolléga feladatai lesznek:

  • A Bank kockázatkezelési stratégiájának, alapelveinek, hitelezési politikájának naprakészen tartása, a kockázatok tervezése.
    Javaslattétel a kockázatkezelési szabályzatok felülvizsgálatára, módosítására.
  • A kockázati poolok, minősítési osztályok tesztelése, felügyelete, felülvizsgálata, és mindezek dokumentálása.
  • A kockázati paraméterek becslési módszertanának visszamérése, a becslési modellek validálása, felülvizsgálata, a becslési módszertan szükséges módosítása.
  • Az eszköz – forrás gazdálkodást érintő felügyeleti és egyéb külső szabályok változásából eredő banki feladatok meghatározásában való aktív közreműködés.
  • Részvétel és közreműködés az Eszköz-Forrás Bizottságban, és a Hitelezési Bizottság testületeinek munkájában, az ügyrendekben rögzített esetekben és módon vétójog gyakorlása mellett, szükség szerint. Hitelezési Bizottság és az Eszköz-Forrás Bizottság ülésein illetve írásos döntéshozatal során független szavazati jog.
  • Az osztály szakmai támogatása, szakmai iránymutatás, a Bank stratégiai céljainak elérése illetve a kontrollált növekedésének érdekében.
  • Lakossági állami támogatások szerződéskötési feltételeinek ellenőrzése a négy szem elv alapján.
  • A lakossági és vállalati termékek fejlesztésben való közreműködés az üzleti területekkel a kialakításra kerülő termékekhez kapcsolódó ügyleti és szerződéses feltételek meghatározásában.

A pozíció betöltéséhez szükséges:
  • Szakirányú felsőfokú (közgazdasági) végzettség,
  • Magyarországi és európai iparágak és ügyfélminősítések terén szerzett gyakorlat,
  • Többéves szektor és piaci ismeretek a helyi/európai vállalati hitelezéssel kapcsolatban elemzői, ügyfél, és portfolió-monitoring és szerződéskötési gyakorlat/tapasztaltság, ICAAP ismeretek,
  • Kollégák mentorálásában, koordinálásában szerzett tapasztalat,
  • Kommunikációképes angol nyelvtudás előnyt jelent,
  • Magas szintű excel tudás,
  • Alapos elemzői készség és ítélő képesség, analitikus gondolkodás.

Mit kínálunk?
  • Versenyképes jövedelem + egyéb béren kívüli juttatás;
  • Komplex, folyamatos szakmai kihívásokat jelentő pozíció;
  • Egy támogató, családias hangulatú csapat;
  • Kedvezményes sportolási lehetőség.

Munkavégzés helye: Budapest

Legutóbbi kereséseim

  • HAJDÚ-BIHAR, Debrecen, Hungary PP Adecco
  • Staff
  • BUDAPEST, Budapest, Hungary PP Adecco
  • Specialist